USD до PGK - САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина валута конвертор

Нашиот САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Папуа Нова Гвинеја Кина или Папуа Нова Гвинеја Кина за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 22.01.2022 03:19
1 USD ($)
=
3,50677 PGK (K)
1 USD = 3,506773 PGK
0,285162 USD = 1 PGK

Кој е тековниот курс за САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина?

САД долар курсот до Папуа Нова Гвинеја Кина = 3,51

Конверзија USD во Папуа Нова Гвинеја Кина

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Папуа Нова Гвинеја Кина со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPGK
USD11.133291.356620.798910.008780.28422
EUR0.8823911.197060.704950.007750.25080
GBP0.737130.8353810.588900.006470.20951
CAD1.251711.418551.6980910.010990.35577
JPY113.92799129.11369154.5572191.01824132.38112
PGK3.518353.987314.773072.810840.030881

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Папуа Нова Гвинеја Кина (PGK)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до PGK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Папуа Нова Гвинеја Кина е валута во Папуа Нова Гвинеја. Симболот за USD е $. Симболот за PGK е K. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 22, 2022. Девизниот курс за Папуа Нова Гвинеја Кина беше последен пат ажуриран на Januar 22, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PGK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Папуа Нова Гвинеја Кина = 3,51.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.