USD до PHP - САД долар до Филипински пезос валута конвертор

Нашиот САД долар до Филипински пезос конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Филипински пезос или Филипински пезос за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Филипински пезос калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.01.2022 01:38
1 USD ($)
=
51,26675 PHP (₱)
1 USD = 51,266750 PHP
0,019506 USD = 1 PHP

Кој е тековниот курс за САД долар до Филипински пезос?

САД долар курсот до Филипински пезос = 51,27

Конверзија USD во Филипински пезос

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Филипински пезос со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPHP
USD11.142751.368150.798230.008740.01950
EUR0.8750811.197240.698520.007650.01706
GBP0.730920.8352510.583440.006390.01425
CAD1.252771.431601.7139710.010950.02443
JPY114.37303130.69978156.4792491.2964712.23002
PHP51.2880058.6093770.1695940.939840.448431

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Филипински пезос (PHP)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до PHP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Филипински пезос е валута во Филипини. Симболот за USD е $. Симболот за PHP е ₱. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 18, 2022. Девизниот курс за Филипински пезос беше последен пат ажуриран на Januar 18, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PHP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Филипински пезос = 51,27.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.