USD до PKR - САД долар до Пакистанска рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Пакистанска рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Пакистанска рупија или Пакистанска рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Пакистанска рупија калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.01.2022 04:45
1 USD ($)
=
176,89954 PKR (₨)
1 USD = 176,899540 PKR
0,005653 USD = 1 PKR

Кој е тековниот курс за САД долар до Пакистанска рупија?

САД долар курсот до Пакистанска рупија = 176,90

Конверзија USD во Пакистанска рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Пакистанска рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPKR
USD11.113091.338120.784450.008650.00561
EUR0.8984011.202170.704750.007770.00504
GBP0.747320.8318310.586230.006460.00419
CAD1.274781.418931.7058110.011020.00715
JPY115.63450128.71117154.7332890.7097310.64892
PKR178.19629198.34783238.44869139.786461.541031

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Пакистанска рупија (PKR)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до PKR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Пакистанска рупија е валута во Пакистан. Симболот за USD е $. Симболот за PKR е ₨. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 29, 2022. Девизниот курс за Пакистанска рупија беше последен пат ажуриран на Januar 29, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PKR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Пакистанска рупија = 176,90.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.