5 USD до RUB - САД долар до Руската рубља валута конвертор

Нашиот САД долар до Руската рубља конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Руската рубља или Руската рубља за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Руската рубља калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.10.2021 19:00
5 USD ($)
=
354,31718 RUB (₽)
1 USD = 70,863436 RUB
0,014112 USD = 1 RUB

Кој е тековниот курс за САД долар до Руската рубља?

САД долар курсот до Руската рубља = 70,86

Конверзија USD во Руската рубља

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Руската рубља со количина 5 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYRUB
USD11.165131.378030.811540.008770.01409
EUR0.8582811.182730.696520.007530.01209
GBP0.725680.8455010.588910.006360.01022
CAD1.232231.435711.6980510.010810.01736
JPY114.01850132.84611157.1206192.5302111.60599
RUB70.9959082.7192997.8342957.615790.622671

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Руската рубља (RUB)

USD до RUB калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Руската рубља е валута во Русија. Симболот за USD е $. Симболот за RUB е ₽. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 19, 2021. Девизниот курс за Руската рубља беше последен пат ажуриран на Oktober 19, 2021. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија RUB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Руската рубља = 70,86.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.