USD до SGD - САД долар до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2022 18:38
1 USD ($)
=
1,35321 SGD ($)
1 USD = 1,353208 SGD
0,738985 USD = 1 SGD

Кој е тековниот курс за САД долар до Сингапурски долар?

САД долар курсот до Сингапурски долар = 1,35

Конверзија USD во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Сингапурски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSGD
USD11.120521.341660.786360.008710.74000
EUR0.8924411.197350.701780.007780.66040
GBP0.745350.8351810.586110.006490.55155
CAD1.271691.424951.7061710.011080.94104
JPY114.77897128.61253153.9944190.25739184.93621
SGD1.351361.514231.813061.062650.011771

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до SGD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за USD е $. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 27, 2022. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на Januar 27, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Сингапурски долар = 1,35.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.