USD до UYU - САД долар до Уругвајско песо валута конвертор

Нашиот САД долар до Уругвајско песо конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Уругвајско песо или Уругвајско песо за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Уругвајско песо калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.01.2022 11:22
1 USD ($)
=
44,57074 UYU ($U)
1 USD = 44,570737 UYU
0,022436 USD = 1 UYU

Кој е тековниот курс за САД долар до Уругвајско песо?

САД долар курсот до Уругвајско песо = 44,57

Конверзија USD во Уругвајско песо

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Уругвајско песо со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUYU
USD11.130971.347970.795570.008780.02244
EUR0.8842011.191870.703440.007760.01984
GBP0.741860.8390110.590200.006510.01665
CAD1.256971.421591.6943510.011040.02820
JPY113.87450128.78846153.4996790.5948012.55515
UYU44.5665950.4034060.0745235.455710.391371

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Уругвајско песо (UYU)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до UYU калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Уругвајско песо е валута во Уругвај. Симболот за USD е $. Симболот за UYU е $U. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 25, 2022. Девизниот курс за Уругвајско песо беше последен пат ажуриран на Januar 25, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија UYU има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Уругвајско песо = 44,57.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.