UZS до USD - Узбекистан Som до САД долар валута конвертор

Нашиот Узбекистан Som до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Узбекистан Som. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Узбекистан Som до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2022 14:12
1 UZS (лв)
=
0,00009 USD ($)
1 UZS = 0,000093 USD
10.803,171976 UZS = 1 USD

Кој е тековниот курс за Узбекистан Som до САД долар?

Узбекистан Som курсот до САД долар = 0,00

Конверзија UZS во САД долар

Ја избравте изворната валута UZS и целната валута САД долар со количина 1 UZS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYUZS
USD11.120521.341660.786360.008710.00009
EUR0.8924411.197350.701780.007780.00008
GBP0.745350.8351810.586110.006490.00007
CAD1.271691.424951.7061710.011080.00012
JPY114.77897128.61253153.9944190.2573910.01057
UZS10,862.1116412,171.2514414,573.266928,541.5111794.635041

Земјите кои плаќаат со Узбекистан Som (UZS)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Convert Узбекистан Som to other Popular World Currencies


UZS до USD калкулатор на девизниот курс

На Узбекистан Som е валута во Узбекистан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за UZS е лв. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Узбекистан Som беше последно ажурирана на Januar 27, 2022. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Januar 27, 2022. Факторот на конверзија UZS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Узбекистан Som до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.