100 VND до NIO - Виетнамски Донг до Никарагва Кордоба валута конвертор

Нашиот Виетнамски Донг до Никарагва Кордоба конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Виетнамски Донг. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Никарагва Кордоба или Никарагва Кордоба за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Виетнамски Донг до Никарагва Кордоба калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.10.2020 03:30
100 VND (₫)
=
0,15004 NIO (C$)
1 VND = 0,001500 NIO
666,480052 VND = 1 NIO

Кој е тековниот курс за Виетнамски Донг до Никарагва Кордоба?

Виетнамски Донг курсот до Никарагва Кордоба = 0,00

Конверзија VND во Никарагва Кордоба

Ја избравте изворната валута VND и целната валута Никарагва Кордоба со количина 100 VND. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNIOVND
USD11.166301.291500.749110.009560.028820.00004
EUR0.8574211.107350.642290.008190.024710.00004
GBP0.774300.9030610.580030.007400.022320.00003
CAD1.334931.556921.7240510.012760.038470.00006
JPY104.63750122.03834135.1390678.3845513.015650.00451
NIO34.6982140.4684044.8126525.992630.3316010.00150
VND23,180.0000027,034.7498029,936.9103517,364.27140221.52670668.045951

Земјите кои плаќаат со Виетнамски Донг (VND)

Земјите кои плаќаат со Никарагва Кордоба (NIO)

VND до NIO калкулатор на девизниот курс

На Виетнамски Донг е валута во Виетнам. На Никарагва Кордоба е валута во Никарагва. Симболот за VND е ₫. Симболот за NIO е C$. Стапката на размена за Виетнамски Донг беше последно ажурирана на Oktober 30, 2020. Девизниот курс за Никарагва Кордоба беше последен пат ажуриран на Oktober 30, 2020. Факторот на конверзија VND има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NIO има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Виетнамски Донг до Никарагва Кордоба = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.