AED në USD - Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 11:48
1 AED (د.إ)
=
0,27229 USD ($)
1 AED = 0,272294 USD
3,672501 AED = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,27

Konvertimi AED në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AED dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 AED. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAED
USD11.161821.270180.745290.009470.27225
EUR0.8607211.093260.641480.008150.23433
GBP0.787290.9146910.586760.007450.21434
CAD1.341761.558891.7042810.012710.36530
JPY105.60597122.69564134.1385978.70705128.75175
AED3.673034.267414.665412.737470.034781

Vendet që paguajnë me Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe (AED)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga AED to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe është monedha në Emiratet e Bashkuara Arabe. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për AED është د.إ. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. AED faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,27.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.