AOA në UAH - Shqipëria e parë në Hryvnia ukrainase konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shqipëria e parë to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hryvnia ukrainase. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.04.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shqipëria e parë monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hryvnia ukrainase ose Hryvnia ukrainase për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shqipëria e parë to Hryvnia ukrainase kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.04.2020 16:04
1 AOA (Kz)
=
0,05120 UAH (₴)
1 AOA = 0,051202 UAH
19,530411 AOA = 1 UAH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shqipëria e parë në Hryvnia ukrainase?

Shqipëria e parë kurs në Hryvnia ukrainase = 0,05

Konvertimi AOA në Hryvnia ukrainase

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AOA dhe monedhën e synuar Hryvnia ukrainase me një shumë 1 AOA. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAOAUAH
USD11.080501.227000.704050.009220.001850.03647
EUR0.9255011.135590.651600.008540.001710.03375
GBP0.815000.8806010.573800.007520.001510.02972
CAD1.420351.534691.7427710.013100.002620.05179
JPY108.42904117.15751133.0424276.3396610.200253.95394
AOA541.47904585.06776664.39472381.229304.99386119.74539
UAH27.4230729.6306133.6481019.307260.252910.050641

Vendet që paguajnë me Shqipëria e parë (AOA)

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

nga AOA to UAH kalkulator i kursit të këmbimit

Shqipëria e parë është monedha në Angolë. Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Simbol për AOA është Kz. Simbol për UAH është ₴. Kursit të këmbimit për Shqipëria e parë u ndryshua së fundmi në April 05, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Hryvnia ukrainase është përditësuar të fundit në April 05, 2020. AOA faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shqipëria e parë në Hryvnia ukrainase = 0,05.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.