AUD në USD - Australian Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Australian Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Australian Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Australian Dollar to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 03.08.2020 10:58
1 AUD ($)
=
0,71246 USD ($)
1 AUD = 0,712461 USD
1,403586 AUD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Australian Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Australian Dollar kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,71

Konvertimi AUD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore AUD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 AUD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUD
USD11.178001.308540.745630.009450.71439
EUR0.8489011.110810.632960.008020.60644
GBP0.764210.9002410.569820.007220.54594
CAD1.341151.579881.7549410.012670.95810
JPY105.83904124.67845138.4941678.91663175.60985
AUD1.399811.648971.831691.043730.013231

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga AUD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për AUD është $. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Australian Dollar u ndryshua së fundmi në August 03, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 03, 2020. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Australian Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,71.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.