BDT në USD - Bangladeshi Taka në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Bangladeshi Taka to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Bangladeshi Taka monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Bangladeshi Taka to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 08:37
1 BDT (Tk)
=
0,01179 USD ($)
1 BDT = 0,011787 USD
84,841389 BDT = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Bangladeshi Taka në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Bangladeshi Taka kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi BDT në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BDT dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 BDT. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBDT
USD11.161821.270180.745290.009470.01180
EUR0.8607211.093260.641480.008150.01015
GBP0.787290.9146910.586760.007450.00929
CAD1.341761.558891.7042810.012710.01583
JPY105.60597122.69564134.1385978.7070511.24563
BDT84.7813198.50102107.6875263.186640.802811

Vendet që paguajnë me Bangladeshi Taka (BDT)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga BDT to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Bangladeshi Taka është monedha në Bangladesh. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për BDT është Tk. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Bangladeshi Taka u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. BDT faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Bangladeshi Taka në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.