BGN në USD - Lev në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Lev to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Lev monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Lev to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.01.2021 05:50
1 BGN (лв)
=
0,61982 USD ($)
1 BGN = 0,619816 USD
1,613382 BGN = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Lev në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Lev kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,62

Konvertimi BGN në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BGN dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 BGN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBGN
USD11.216981.368990.786470.009630.62255
EUR0.8217011.124910.646250.007920.51155
GBP0.730470.8889610.574490.007040.45475
CAD1.271511.547401.7406810.012250.79157
JPY103.81602126.34235142.1231981.64814164.63053
BGN1.606301.954842.199011.263310.015471

Vendet që paguajnë me Lev (BGN)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga BGN to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Lev është monedha në Bulgari. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për BGN është лв. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Lev u ndryshua së fundmi në Januar 26, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Januar 26, 2021. BGN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Lev në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,62.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.