BRL në USD - Real Brazilian në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Real Brazilian to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Real Brazilian monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Real Brazilian to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.08.2020 03:10
1 BRL (R$)
=
0,18797 USD ($)
1 BRL = 0,187973 USD
5,319913 BRL = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Real Brazilian në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Real Brazilian kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,19

Konvertimi BRL në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BRL dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 BRL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRL
USD11.174151.305180.745780.009420.19147
EUR0.8516811.111600.635170.008030.16307
GBP0.766180.8996010.571400.007220.14670
CAD1.340871.574381.7500810.012640.25674
JPY106.11011124.58918138.4933179.13527120.31729
BRL5.222656.132176.816523.894970.049221

Vendet që paguajnë me Real Brazilian (BRL)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga BRL to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Real Brazilian është monedha në Brazil. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për BRL është R$. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Real Brazilian u ndryshua së fundmi në August 04, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 04, 2020. BRL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Real Brazilian në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,19.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.