BYN në CNY - Rubla e Re Belarusian në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rubla e Re Belarusian to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rubla e Re Belarusian monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rubla e Re Belarusian to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.01.2021 17:37
1 BYN (Br)
=
2,53989 CNY (¥)
1 BYN = 2,539890 CNY
0,393718 BYN = 1 CNY

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rubla e Re Belarusian në Kineze juan?

Rubla e Re Belarusian kurs në Kineze juan = 2,54

Konvertimi BYN në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BYN dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 1 BYN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBYNCNY
USD11.215751.367550.791230.009640.389260.15445
EUR0.8225411.124860.650820.007930.320180.12704
GBP0.731240.8890010.578580.007050.284640.11294
CAD1.263861.536531.7283810.012180.491970.19520
JPY103.75199126.13641141.8859882.09169140.3863016.02447
BYN2.568993.123253.513222.032660.0247610.39678
CNY6.474607.871498.854335.122900.062402.520291

Vendet që paguajnë me Rubla e Re Belarusian (BYN)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

nga BYN to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Rubla e Re Belarusian është monedha në Bjellorusi. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për BYN është Br. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Rubla e Re Belarusian u ndryshua së fundmi në Januar 15, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në Januar 15, 2021. BYN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rubla e Re Belarusian në Kineze juan = 2,54.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.