5 CNY në BYN - Kineze juan në Rubla e Re Belarusian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kineze juan to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rubla e Re Belarusian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kineze juan monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rubla e Re Belarusian ose Rubla e Re Belarusian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kineze juan to Rubla e Re Belarusian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.08.2020 08:53
5 CNY (¥)
=
1,76968 BYN (Br)
1 CNY = 0,353935 BYN
2,825378 CNY = 1 BYN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kineze juan në Rubla e Re Belarusian?

Kineze juan kurs në Rubla e Re Belarusian = 0,35

Konvertimi CNY në Rubla e Re Belarusian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CNY dhe monedhën e synuar Rubla e Re Belarusian me një shumë 5 CNY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBYNCNY
USD11.183551.309490.754560.009390.406220.14388
EUR0.8449211.106410.637540.007930.343220.12157
GBP0.763660.9038210.576220.007170.310210.10987
CAD1.325281.568531.7354410.012440.538350.19068
JPY106.53050126.08413139.5008380.38370143.2743715.32746
BYN2.461752.913603.223641.857540.0231110.35419
CNY6.950308.226039.101365.244420.065242.823321

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Vendet që paguajnë me Rubla e Re Belarusian (BYN)

nga CNY to BYN kalkulator i kursit të këmbimit

Kineze juan është monedha në Kinë. Rubla e Re Belarusian është monedha në Bjellorusi. Simbol për CNY është ¥. Simbol për BYN është Br. Kursit të këmbimit për Kineze juan u ndryshua së fundmi në August 15, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Rubla e Re Belarusian është përditësuar të fundit në August 15, 2020. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. BYN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kineze juan në Rubla e Re Belarusian = 0,35.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.