CNY në USD - Kineze juan në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kineze juan to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 09.04.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kineze juan monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kineze juan to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 09.04.2021 09:02
1 CNY (¥)
=
0,00000 USD ($)
1 CNY = USD
inf CNY = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kineze juan në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Kineze juan kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar =

Konvertimi CNY në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CNY dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 CNY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.190081.370850.798060.009120.15260
EUR0.8402811.151900.670600.007660.12823
GBP0.729470.8681310.582170.006650.11132
CAD1.253041.491211.7177210.011430.19121
JPY109.66204130.50655150.3302987.51714116.73453
CNY6.553047.798648.983245.229740.059761

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga CNY to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Kineze juan është monedha në Kinë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për CNY është ¥. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Kineze juan u ndryshua së fundmi në April 11, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në April 11, 2021. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kineze juan në Shtetet e Bashkuara Dollar = .

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.