DKK në USD - Krone daneze në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Krone daneze to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Krone daneze monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Krone daneze to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.01.2021 08:06
1 DKK (kr.)
=
0,16234 USD ($)
1 DKK = 0,162344 USD
6,159760 DKK = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Krone daneze në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Krone daneze kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,16

Konvertimi DKK në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore DKK dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 DKK. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDKK
USD11.207951.358850.784760.009630.16240
EUR0.8278511.124920.649660.007970.13444
GBP0.735920.8889510.577520.007090.11951
CAD1.274281.539261.7315510.012270.20694
JPY103.84039125.43397141.1035881.48978116.86349
DKK6.157707.438208.367404.832320.059301

Vendet që paguajnë me Krone daneze (DKK)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga DKK to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Krone daneze është monedha në Danimarkë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për DKK është kr.. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Krone daneze u ndryshua së fundmi në Januar 17, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Januar 17, 2021. DKK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Krone daneze në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,16.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.