EUR në USD - euro në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë euro to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë euro monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga euro to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.10.2020 06:32
1 EUR (€)
=
1,17062 USD ($)
1 EUR = 1,170620 USD
0,854248 EUR = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për euro në Shtetet e Bashkuara Dollar?

euro kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,17

Konvertimi EUR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore EUR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 EUR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.171501.291500.758220.00949
EUR0.8536111.102430.647220.00810
GBP0.774290.9070810.587080.00735
CAD1.318891.545071.7033410.01251
JPY105.39504123.47022136.1176079.912231

Vendet që paguajnë me euro (EUR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga EUR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

euro është monedha në Andorra, Austri, Belgjikë, Qipro, Estoni, Finlandë, Francë, Gjermani, Greqi, Irlandë, Itali, Kosovë, Letoni, Lituani, Luksemburg, Maltë, Monaco, Mali i Zi, Holandë, Portugali, San Marino, Slovakia, Sllovenia, Spanjë, Qyteti i Vatikanit. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për EUR është €. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për euro u ndryshua së fundmi në Oktober 19, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 19, 2020. EUR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit euro në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,17.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.