GBP në USD - Sterling Pound Britanik në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Sterling Pound Britanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 09.04.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Sterling Pound Britanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Sterling Pound Britanik to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 09.04.2021 13:26
1 GBP (£)
=
0,00000 USD ($)
1 GBP = USD
inf GBP = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Sterling Pound Britanik në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Sterling Pound Britanik kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar =

Konvertimi GBP në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GBP dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 GBP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.216321.397450.824040.00921
EUR0.8221511.148910.677490.00757
GBP0.715590.8703910.589680.00659
CAD1.213531.476051.6958510.01118
JPY108.58504132.07465151.7421989.478661

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga GBP to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për GBP është £. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Sterling Pound Britanik u ndryshua së fundmi në Mai 10, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Mai 10, 2021. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Sterling Pound Britanik në Shtetet e Bashkuara Dollar = .

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.