HKD në USD - Hong Kong Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Hong Kong Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Hong Kong Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Hong Kong Dollar to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.01.2021 21:48
1 HKD (HK$)
=
0,12900 USD ($)
1 HKD = 0,129001 USD
7,751878 HKD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Hong Kong Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Hong Kong Dollar kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,13

Konvertimi HKD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore HKD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 HKD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHKD
USD11.216031.373070.786700.009640.12900
EUR0.8223511.129140.646940.007930.10608
GBP0.728300.8856310.572950.007020.09395
CAD1.271141.545741.7453610.012260.16397
JPY103.69197126.09303142.3763381.57432113.37607
HKD7.752059.4267610.644116.098530.074761

Vendet që paguajnë me Hong Kong Dollar (HKD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga HKD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Hong Kong Dollar është monedha në . Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për HKD është HK$. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Hong Kong Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 28, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Januar 28, 2021. HKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Hong Kong Dollar në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,13.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.