HTG në USD - Gurde haitiane në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Gurde haitiane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Gurde haitiane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Gurde haitiane to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.10.2020 07:57
1 HTG (G)
=
0,01546 USD ($)
1 HTG = 0,015456 USD
64,699793 HTG = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Gurde haitiane në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Gurde haitiane kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,02

Konvertimi HTG në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore HTG dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 HTG. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHTG
USD11.171501.291500.758220.009490.01590
EUR0.8536111.102430.647220.008100.01357
GBP0.774290.9070810.587080.007350.01231
CAD1.318891.545071.7033410.012510.02097
JPY105.39504123.47022136.1176079.9122311.67592
HTG62.8877473.6729481.2194647.682500.596691

Vendet që paguajnë me Gurde haitiane (HTG)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga HTG to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Gurde haitiane është monedha në Haiti. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për HTG është G. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Gurde haitiane u ndryshua së fundmi në Oktober 19, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 19, 2020. HTG faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Gurde haitiane në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.