LAK në USD - Kip Laotian në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kip Laotian to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kip Laotian monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kip Laotian to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 10:47
1 LAK (₭)
=
0,00011 USD ($)
1 LAK = 0,000109 USD
9.139,932365 LAK = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kip Laotian në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Kip Laotian kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi LAK në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore LAK dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 LAK. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLAK
USD11.161821.270180.747800.009470.00011
EUR0.8607211.093260.643650.008150.00009
GBP0.787290.9146910.588740.007450.00009
CAD1.337251.553651.6985510.012660.00014
JPY105.60597122.69564134.1385978.9725010.01144
LAK9,230.0002310,723.6428211,723.761556,902.2248987.400361

Vendet që paguajnë me Kip Laotian (LAK)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga LAK to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Kip Laotian është monedha në Laos. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për LAK është ₭. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Kip Laotian u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. LAK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kip Laotian në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.