MMK në USD - Myanma Kyat në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Myanma Kyat to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.02.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Myanma Kyat monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Myanma Kyat to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 23.02.2020 07:39
1 MMK (K)
=
0,00069 USD ($)
1 MMK = 0,000692 USD
1.445,042853 MMK = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Myanma Kyat në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Myanma Kyat kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi MMK në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MMK dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 MMK. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMMK
USD11.084701.295500.756250.008960.00069
EUR0.9219111.194330.697190.008260.00063
GBP0.771900.8372910.583750.006920.00053
CAD1.322321.434321.7130610.011850.00091
JPY111.58039121.03175144.5523484.3826110.07681
MMK1,452.766401,575.822371,882.058241,098.6538013.019911

Vendet që paguajnë me Myanma Kyat (MMK)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga MMK to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Myanma Kyat është monedha në Myanmar. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për MMK është K. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Myanma Kyat u ndryshua së fundmi në Februar 23, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Februar 23, 2020. MMK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Myanma Kyat në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.