MXN në USD - Peso meksikane në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso meksikane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso meksikane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso meksikane to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.01.2021 00:32
1 MXN ($)
=
0,04976 USD ($)
1 MXN = 0,049763 USD
20,095171 MXN = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso meksikane në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Peso meksikane kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,05

Konvertimi MXN në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MXN dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 MXN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMXN
USD11.216031.373070.786700.009640.04989
EUR0.8223511.129140.646940.007930.04102
GBP0.728300.8856310.572950.007020.03633
CAD1.271141.545741.7453610.012260.06341
JPY103.69197126.09303142.3763381.5743215.17271
MXN20.0459724.3765927.5245215.770130.193321

Vendet që paguajnë me Peso meksikane (MXN)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga MXN to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Peso meksikane është monedha në Meksikë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për MXN është $. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Peso meksikane u ndryshua së fundmi në Januar 28, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Januar 28, 2021. MXN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso meksikane në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,05.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.