PEN në AUD - Peruvian Nuevo Sol në Australian Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peruvian Nuevo Sol to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Australian Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 08.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peruvian Nuevo Sol monedhën e parazgjedhur. Kliko në Australian Dollar ose Australian Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peruvian Nuevo Sol to Australian Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 08.08.2020 03:29
1 PEN (S/)
=
0,39163 AUD ($)
1 PEN = 0,391625 AUD
2,553463 PEN = 1 AUD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peruvian Nuevo Sol në Australian Dollar?

Peruvian Nuevo Sol kurs në Australian Dollar = 0,39

Konvertimi PEN në Australian Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PEN dhe monedhën e synuar Australian Dollar me një shumë 1 PEN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDPEN
USD11.177791.304900.747410.009440.716290.28161
EUR0.8490511.107910.634580.008020.608160.23910
GBP0.766350.9026010.572770.007240.548920.21581
CAD1.337961.575841.7458910.012630.958360.37678
JPY105.90602124.73546138.1962779.15514175.8589129.82415
AUD1.396091.644311.821751.043450.0131810.39315
PEN3.551024.182364.633702.654060.033532.543541

Vendet që paguajnë me Peruvian Nuevo Sol (PEN)

Vendet që paguajnë me Australian Dollar (AUD)

nga PEN to AUD kalkulator i kursit të këmbimit

Peruvian Nuevo Sol është monedha në Peru. Australian Dollar është monedha në Australi, Kiribati, Nauru, Tuvalu. Simbol për PEN është S/. Simbol për AUD është $. Kursit të këmbimit për Peruvian Nuevo Sol u ndryshua së fundmi në August 08, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Australian Dollar është përditësuar të fundit në August 08, 2020. PEN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. AUD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peruvian Nuevo Sol në Australian Dollar = 0,39.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.