PEN në MXN - Peruvian Nuevo Sol në Peso meksikane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peruvian Nuevo Sol to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso meksikane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 05.06.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peruvian Nuevo Sol monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso meksikane ose Peso meksikane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peruvian Nuevo Sol to Peso meksikane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 05.06.2020 02:32
1 PEN (S/)
=
6,38219 MXN ($)
1 PEN = 6,382190 MXN
0,156686 PEN = 1 MXN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peruvian Nuevo Sol në Peso meksikane?

Peruvian Nuevo Sol kurs në Peso meksikane = 6,38

Konvertimi PEN në Peso meksikane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PEN dhe monedhën e synuar Peso meksikane me një shumë 1 PEN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMXNPEN
USD11.132321.260020.739830.009180.045690.29206
EUR0.8831511.112780.653370.008110.040350.25793
GBP0.793640.8986510.587160.007290.036260.23179
CAD1.351671.530521.7031310.012410.061760.39476
JPY108.89750123.30648137.2127280.5651514.9753131.80423
MXN21.8875924.7836827.5787316.192990.2009916.39241
PEN3.423993.877054.314292.533160.031440.156441

Vendet që paguajnë me Peruvian Nuevo Sol (PEN)

Vendet që paguajnë me Peso meksikane (MXN)

nga PEN to MXN kalkulator i kursit të këmbimit

Peruvian Nuevo Sol është monedha në Peru. Peso meksikane është monedha në Meksikë. Simbol për PEN është S/. Simbol për MXN është $. Kursit të këmbimit për Peruvian Nuevo Sol u ndryshua së fundmi në Juni 05, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso meksikane është përditësuar të fundit në Juni 05, 2020. PEN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MXN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peruvian Nuevo Sol në Peso meksikane = 6,38.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.