5 PEN në MXN - Peruvian Nuevo Sol në Peso meksikane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peruvian Nuevo Sol to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peso meksikane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peruvian Nuevo Sol monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peso meksikane ose Peso meksikane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peruvian Nuevo Sol to Peso meksikane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.01.2021 08:23
5 PEN (S/)
=
27,97635 MXN ($)
1 PEN = 5,595270 MXN
0,178722 PEN = 1 MXN

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peruvian Nuevo Sol në Peso meksikane?

Peruvian Nuevo Sol kurs në Peso meksikane = 5,60

Konvertimi PEN në Peso meksikane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PEN dhe monedhën e synuar Peso meksikane me një shumë 5 PEN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMXNPEN
USD11.216031.373070.786700.009640.049890.27491
EUR0.8223511.129140.646940.007930.041020.22607
GBP0.728300.8856310.572950.007020.036330.20022
CAD1.271141.545741.7453610.012260.063410.34945
JPY103.69197126.09303142.3763381.5743215.1727128.50615
MXN20.0459724.3765927.5245215.770130.1933215.51087
PEN3.637534.423364.994582.861640.035080.181461

Vendet që paguajnë me Peruvian Nuevo Sol (PEN)

Vendet që paguajnë me Peso meksikane (MXN)

nga PEN to MXN kalkulator i kursit të këmbimit

Peruvian Nuevo Sol është monedha në Peru. Peso meksikane është monedha në Meksikë. Simbol për PEN është S/. Simbol për MXN është $. Kursit të këmbimit për Peruvian Nuevo Sol u ndryshua së fundmi në Januar 28, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Peso meksikane është përditësuar të fundit në Januar 28, 2021. PEN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MXN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peruvian Nuevo Sol në Peso meksikane = 5,60.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.