PGK në USD - Papua Guineja e Re Kina në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Papua Guineja e Re Kina to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Papua Guineja e Re Kina monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Papua Guineja e Re Kina to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 03:04
1 PGK (K)
=
0,28539 USD ($)
1 PGK = 0,285389 USD
3,503989 PGK = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Papua Guineja e Re Kina në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Papua Guineja e Re Kina kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,29

Konvertimi PGK në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PGK dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 PGK. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPGK
USD11.161821.270180.745290.009470.28539
EUR0.8607211.093260.641480.008150.24564
GBP0.787290.9146910.586760.007450.22468
CAD1.341761.558891.7042810.012710.38292
JPY105.60597122.69564134.1385978.70705130.13866
PGK3.504004.071044.450722.611500.033181

Vendet që paguajnë me Papua Guineja e Re Kina (PGK)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga PGK to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Papua Guineja e Re Kina është monedha në Papua Guinea e Re. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për PGK është K. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Papua Guineja e Re Kina u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. PGK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Papua Guineja e Re Kina në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,29.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.