SAR në USD - Riyal saudite në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Riyal saudite to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Riyal saudite monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Riyal saudite to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.10.2020 08:40
1 SAR (﷼)
=
0,26667 USD ($)
1 SAR = 0,266667 USD
3,749995 SAR = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Riyal saudite në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Riyal saudite kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,27

Konvertimi SAR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore SAR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 SAR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSAR
USD11.171501.291500.758220.009490.26665
EUR0.8536111.102430.647220.008100.22761
GBP0.774290.9070810.587080.007350.20646
CAD1.318891.545071.7033410.012510.35168
JPY105.39504123.47022136.1176079.91223128.10320
SAR3.750294.393464.843492.843530.035581

Vendet që paguajnë me Riyal saudite (SAR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga SAR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Riyal saudite është monedha në Arabia Saudite. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për SAR është ﷼. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Riyal saudite u ndryshua së fundmi në Oktober 19, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 19, 2020. SAR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Riyal saudite në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,27.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.