THB në USD - Thai Baht në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Thai Baht to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Thai Baht monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Thai Baht to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.09.2020 15:21
1 THB (฿)
=
0,03159 USD ($)
1 THB = 0,031589 USD
31,656790 THB = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Thai Baht në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Thai Baht kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,03

Konvertimi THB në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore THB dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 THB. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYTHB
USD11.165451.284360.746960.009470.03160
EUR0.8580411.102030.640920.008130.02711
GBP0.778600.9074210.581580.007380.02460
CAD1.338771.560271.7194610.012680.04230
JPY105.56397123.02991135.5826478.8517513.33537
THB31.6498936.8864840.6500123.641110.299821

Vendet që paguajnë me Thai Baht (THB)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga THB to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Thai Baht është monedha në Tajlandë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për THB është ฿. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Thai Baht u ndryshua së fundmi në September 29, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 29, 2020. THB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Thai Baht në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,03.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.