XDR në USD - Të drejta speciale të vizatimit në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Të drejta speciale të vizatimit to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Të drejta speciale të vizatimit monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Të drejta speciale të vizatimit to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 02:14
1 XDR (SZR)
=
1,40349 USD ($)
1 XDR = 1,403490 USD
0,712510 XDR = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Të drejta speciale të vizatimit në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Të drejta speciale të vizatimit kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,40

Konvertimi XDR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore XDR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 XDR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXDR
USD11.161821.270180.747800.009471.40359
EUR0.8607211.093260.643650.008151.20809
GBP0.787290.9146910.588740.007451.10503
CAD1.337251.553651.6985510.012661.87695
JPY105.60597122.69564134.1385978.972501148.22723
XDR0.712460.827750.904950.532780.006751

Vendet që paguajnë me Të drejta speciale të vizatimit (XDR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga XDR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Të drejta speciale të vizatimit është monedha në . Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për XDR është SZR. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Të drejta speciale të vizatimit u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. XDR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Të drejta speciale të vizatimit në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,40.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.