XPF në USD - Franc CFP në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc CFP to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 30.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc CFP monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc CFP to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 30.09.2020 16:39
1 XPF (F)
=
0,00983 USD ($)
1 XPF = 0,009828 USD
101,748549 XPF = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc CFP në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Franc CFP kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi XPF në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore XPF dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 XPF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYXPF
USD11.173111.284930.746990.009460.00974
EUR0.8524411.095320.636760.008070.00830
GBP0.778260.9129810.581350.007360.00758
CAD1.338701.570451.7201410.012670.01303
JPY105.68697123.98244135.7999278.9472311.02905
XPF102.70368120.48272131.9666276.718740.971771

Vendet që paguajnë me Franc CFP (XPF)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga XPF to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Franc CFP është monedha në . Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për XPF është F. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Franc CFP u ndryshua së fundmi në September 30, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 30, 2020. XPF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc CFP në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.