ZAR në USD - Rand i Afrikës së Jugut në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rand i Afrikës së Jugut to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rand i Afrikës së Jugut monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rand i Afrikës së Jugut to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 06:50
1 ZAR (R)
=
0,05846 USD ($)
1 ZAR = 0,058457 USD
17,106620 ZAR = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rand i Afrikës së Jugut në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Rand i Afrikës së Jugut kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,06

Konvertimi ZAR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore ZAR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 ZAR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYZAR
USD11.161821.270180.747800.009470.05837
EUR0.8607211.093260.643650.008150.05024
GBP0.787290.9146910.588740.007450.04596
CAD1.337251.553651.6985510.012660.07806
JPY105.60597122.69564134.1385978.9725016.16443
ZAR17.1315019.9038021.7600912.810990.162221

Vendet që paguajnë me Rand i Afrikës së Jugut (ZAR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga ZAR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Rand i Afrikës së Jugut është monedha në Afrika e Jugut. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për ZAR është R. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Rand i Afrikës së Jugut u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. ZAR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rand i Afrikës së Jugut në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.