AOA до USD - Ангола Прво до САД долар валута конвертор

Нашиот Ангола Прво до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Ангола Прво. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Ангола Прво до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.09.2020 12:04
1 AOA (Kz)
=
0,00162 USD ($)
1 AOA = 0,001616 USD
618,846347 AOA = 1 USD

Кој е тековниот курс за Ангола Прво до САД долар?

Ангола Прво курсот до САД долар = 0,00

Конверзија AOA во САД долар

Ја избравте изворната валута AOA и целната валута САД долар со количина 1 AOA. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAOA
USD11.182451.294670.757240.009540.00160
EUR0.8457011.094910.640400.008070.00135
GBP0.772400.9133210.584890.007370.00123
CAD1.320591.561531.7097310.012600.00211
JPY104.78958123.90840135.6683879.3508810.16727
AOA626.46971740.76887811.07427474.388035.978361

Земјите кои плаќаат со Ангола Прво (AOA)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

AOA до USD калкулатор на девизниот курс

На Ангола Прво е валута во Ангола. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за AOA е Kz. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Ангола Прво беше последно ажурирана на September 18, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 18, 2020. Факторот на конверзија AOA има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Ангола Прво до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.