CLP до USD - Чилеански песо до САД долар валута конвертор

Нашиот Чилеански песо до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.12.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Чилеански песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Чилеански песо до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.12.2019 22:47
1 CLP ($)
=
0,00127 USD ($)
1 CLP = 0,001275 USD
784,609108 CLP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Чилеански песо до САД долар?

Чилеански песо курсот до САД долар = 0,00

Конверзија CLP во САД долар

Ја избравте изворната валута CLP и целната валута САД долар со количина 1 CLP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCLP
USD11.106991.315380.755730.009210.00125
EUR0.9033511.188250.682690.008320.00113
GBP0.760240.8415710.574530.007000.00095
CAD1.323231.464801.7405510.012180.00166
JPY108.61897120.24019142.8755282.0862410.13620
CLP797.50346882.828871,049.02229602.694517.342211

Земјите кои плаќаат со Чилеански песо (CLP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

CLP до USD калкулатор на девизниот курс

На Чилеански песо е валута во Чиле. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за CLP е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Чилеански песо беше последно ажурирана на Dezember 10, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Dezember 10, 2019. Факторот на конверзија CLP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Чилеански песо до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.