KWD до USD - Кувајтски динар до САД долар валута конвертор

Нашиот Кувајтски динар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.02.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Кувајтски динар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Кувајтски динар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.02.2020 04:50
1 KWD (ك)
=
3,27347 USD ($)
1 KWD = 3,273470 USD
0,305486 KWD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Кувајтски динар до САД долар?

Кувајтски динар курсот до САД долар = 3,27

Конверзија KWD во САД долар

Ја избравте изворната валута KWD и целната валута САД долар со количина 1 KWD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKWD
USD11.082281.302930.754600.009113.27364
EUR0.9239711.203870.697240.008413.02476
GBP0.767500.8306510.579160.006992.51253
CAD1.325201.434241.7266310.012074.33822
JPY109.80550118.84047143.0685082.859761359.46411
KWD0.305470.330600.398000.230510.002781

Земјите кои плаќаат со Кувајтски динар (KWD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

KWD до USD калкулатор на девизниот курс

На Кувајтски динар е валута во Кувајт. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за KWD е ك. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Кувајтски динар беше последно ажурирана на Februar 19, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Februar 19, 2020. Факторот на конверзија KWD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Кувајтски динар до САД долар = 3,27.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.