MKD до USD - Македонска денар до САД долар валута конвертор

Нашиот Македонска денар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.11.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Македонска денар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Македонска денар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.11.2020 19:12
1 MKD (ден)
=
0,01934 USD ($)
1 MKD = 0,019335 USD
51,719679 MKD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Македонска денар до САД долар?

Македонска денар курсот до САД долар = 0,02

Конверзија MKD во САД долар

Ја избравте изворната валута MKD и целната валута САД долар со количина 1 MKD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMKD
USD11.195841.331870.770150.009610.01935
EUR0.8362411.113750.644030.008040.01618
GBP0.750830.8978610.578250.007220.01453
CAD1.298451.552731.7293610.012480.02513
JPY104.03104124.40407138.5556480.1197112.01310
MKD51.6770061.7972268.8269539.799140.496751

Земјите кои плаќаат со Македонска денар (MKD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

MKD до USD калкулатор на девизниот курс

На Македонска денар е валута во Македонија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за MKD е ден. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Македонска денар беше последно ажурирана на November 28, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на November 28, 2020. Факторот на конверзија MKD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Македонска денар до САД долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.