NGN до USD - Нигериски Naira до САД долар валута конвертор

Нашиот Нигериски Naira до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 13.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нигериски Naira. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нигериски Naira до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 13.08.2020 04:45
1 NGN (₦)
=
0,00263 USD ($)
1 NGN = 0,002625 USD
380,939320 NGN = 1 USD

Кој е тековниот курс за Нигериски Naira до САД долар?

Нигериски Naira курсот до САД долар = 0,00

Конверзија NGN во САД долар

Ја избравте изворната валута NGN и целната валута САД долар со количина 1 NGN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNGN
USD11.179951.305060.753160.009360.00262
EUR0.8474911.106030.638300.007930.00222
GBP0.766250.9041410.577110.007170.00201
CAD1.327751.566671.7327810.012420.00348
JPY106.86303126.09296139.4623680.4846010.28011
NGN381.50891450.16119497.89091287.335983.570071

Земјите кои плаќаат со Нигериски Naira (NGN)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

NGN до USD калкулатор на девизниот курс

На Нигериски Naira е валута во Нигерија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NGN е ₦. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Нигериски Naira беше последно ажурирана на August 13, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на August 13, 2020. Факторот на конверзија NGN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нигериски Naira до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.