PEN до USD - Перуанскиот Нуево Сол до САД долар валута конвертор

Нашиот Перуанскиот Нуево Сол до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Перуанскиот Нуево Сол. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Перуанскиот Нуево Сол до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.09.2020 20:28
1 PEN (S/)
=
0,28390 USD ($)
1 PEN = 0,283900 USD
3,522367 PEN = 1 USD

Кој е тековниот курс за Перуанскиот Нуево Сол до САД долар?

Перуанскиот Нуево Сол курсот до САД долар = 0,28

Конверзија PEN во САД долар

Ја избравте изворната валута PEN и целната валута САД долар со количина 1 PEN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPEN
USD11.182451.294670.757240.009540.28293
EUR0.8457011.094910.640400.008070.23927
GBP0.772400.9133210.584890.007370.21853
CAD1.320591.561531.7097310.012600.37363
JPY104.78958123.90840135.6683879.35088129.64768
PEN3.534504.179364.576022.676460.033731

Земјите кои плаќаат со Перуанскиот Нуево Сол (PEN)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

PEN до USD калкулатор на девизниот курс

На Перуанскиот Нуево Сол е валута во Перу. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за PEN е S/. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Перуанскиот Нуево Сол беше последно ажурирана на September 18, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 18, 2020. Факторот на конверзија PEN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Перуанскиот Нуево Сол до САД долар = 0,28.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.