SCR до USD - Seychellois rupiah до САД долар валута конвертор

Нашиот Seychellois rupiah до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 07.04.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Seychellois rupiah. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Seychellois rupiah до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 07.04.2020 19:29
1 SCR (₨)
=
0,06816 USD ($)
1 SCR = 0,068161 USD
14,671168 SCR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Seychellois rupiah до САД долар?

Seychellois rupiah курсот до САД долар = 0,07

Конверзија SCR во САД долар

Ја избравте изворната валута SCR и целната валута САД долар со количина 1 SCR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSCR
USD11.090111.233020.708400.009180.06802
EUR0.9173411.131090.649840.008420.06240
GBP0.811020.8841010.574520.007450.05517
CAD1.411641.538841.7405710.012960.09603
JPY108.88502118.69647134.2568977.1337017.40682
SCR14.7006416.0252918.1261110.413870.135011

Земјите кои плаќаат со Seychellois rupiah (SCR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

SCR до USD калкулатор на девизниот курс

На Seychellois rupiah е валута во Сејшели. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за SCR е ₨. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Seychellois rupiah беше последно ажурирана на April 08, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 08, 2020. Факторот на конверзија SCR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Seychellois rupiah до САД долар = 0,07.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.