USD до ILS - САД долар до Израелскиот Нов Шекел валута конвертор

Нашиот САД долар до Израелскиот Нов Шекел конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Израелскиот Нов Шекел или Израелскиот Нов Шекел за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Израелскиот Нов Шекел калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2022 22:40
1 USD ($)
=
3,19555 ILS (₪)
1 USD = 3,195549 ILS
0,312935 USD = 1 ILS

Кој е тековниот курс за САД долар до Израелскиот Нов Шекел?

САД долар курсот до Израелскиот Нов Шекел = 3,20

Конверзија USD во Израелскиот Нов Шекел

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Израелскиот Нов Шекел со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYILS
USD11.120521.341660.786360.008710.31316
EUR0.8924411.197350.701780.007780.27948
GBP0.745350.8351810.586110.006490.23342
CAD1.271691.424951.7061710.011080.39825
JPY114.77897128.61253153.9944190.25739135.94470
ILS3.193213.578074.284202.511010.027821

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Израелскиот Нов Шекел (ILS)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до ILS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Израелскиот Нов Шекел е валута во Израел, Палестина. Симболот за USD е $. Симболот за ILS е ₪. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 28, 2022. Девизниот курс за Израелскиот Нов Шекел беше последен пат ажуриран на Januar 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ILS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Израелскиот Нов Шекел = 3,20.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.