1 USD до MVR - САД долар до Maldivian Rufiyaa валута конвертор

Нашиот САД долар до Maldivian Rufiyaa конвертор е актуелен со курсеви за размена од 07.06.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Maldivian Rufiyaa или Maldivian Rufiyaa за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Maldivian Rufiyaa калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 07.06.2020 08:09
1 USD ($)
=
15,50000 MVR
1 USD = 15,500000 MVR
0,064516 USD = 1 MVR

Кој е тековниот курс за САД долар до Maldivian Rufiyaa?

САД долар курсот до Maldivian Rufiyaa = 15,50

Конверзија USD во Maldivian Rufiyaa

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Maldivian Rufiyaa со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMVR
USD11.129151.266550.744410.009130.06450
EUR0.8856211.121690.659260.008080.05712
GBP0.789550.8915210.587740.007210.05093
CAD1.343351.516841.7014210.012260.08665
JPY109.56804123.71874138.7734781.5632917.06720
MVR15.5037417.5060519.6362711.541100.141501

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Maldivian Rufiyaa (MVR)

USD до MVR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Maldivian Rufiyaa е валута во Малдиви. Симболот за USD е $. Симболот за MVR е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 07, 2020. Девизниот курс за Maldivian Rufiyaa беше последен пат ажуриран на Juni 07, 2020. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MVR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Maldivian Rufiyaa = 15,50.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.