USD до NGN - САД долар до Нигериски Naira валута конвертор

Нашиот САД долар до Нигериски Naira конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нигериски Naira или Нигериски Naira за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Нигериски Naira калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.01.2022 14:39
1 USD ($)
=
415,50111 NGN (₦)
1 USD = 415,501110 NGN
0,002407 USD = 1 NGN

Кој е тековниот курс за САД долар до Нигериски Naira?

САД долар курсот до Нигериски Naira = 415,50

Конверзија USD во Нигериски Naira

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Нигериски Naira со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNGN
USD11.142751.368150.798230.008740.00242
EUR0.8750811.197240.698520.007650.00212
GBP0.730920.8352510.583440.006390.00177
CAD1.252771.431601.7139710.010950.00303
JPY114.37303130.69978156.4792491.2964710.27681
NGN413.17986472.16131565.29126329.814343.612561

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Нигериски Naira (NGN)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до NGN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Нигериски Naira е валута во Нигерија. Симболот за USD е $. Симболот за NGN е ₦. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 18, 2022. Девизниот курс за Нигериски Naira беше последен пат ажуриран на Januar 18, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NGN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Нигериски Naira = 415,50.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.