32 USD до SGD - САД долар до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.12.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.12.2021 06:14
32 USD ($)
=
43,64677 SGD ($)
1 USD = 1,363962 SGD
0,733159 USD = 1 SGD

Кој е тековниот курс за САД долар до Сингапурски долар?

САД долар курсот до Сингапурски долар = 1,36

Конверзија USD во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Сингапурски долар со количина 32 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSGD
USD11.133791.333720.782000.008840.73106
EUR0.8820011.176330.689720.007800.64479
GBP0.749790.8501010.586340.006630.54814
CAD1.278771.449861.7055110.011300.93486
JPY113.12503128.26039150.8766288.46428182.70159
SGD1.367871.550881.824351.069680.012091

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до SGD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за USD е $. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Dezember 01, 2021. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на Dezember 01, 2021. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Сингапурски долар = 1,36.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.