VND до USD - Виетнамски Донг до САД долар валута конвертор

Нашиот Виетнамски Донг до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Виетнамски Донг. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Виетнамски Донг до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 12:59
1 VND (₫)
=
0,00000 USD ($)
1 VND = USD
inf VND = 1 USD

Кој е тековниот курс за Виетнамски Донг до САД долар?

Виетнамски Донг курсот до САД долар =

Конверзија VND во САД долар

Ја избравте изворната валута VND и целната валута САД долар со количина 1 VND. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYVND
USD11.204391.394220.800050.009260.00004
EUR0.8303011.157620.664280.007690.00004
GBP0.717250.8638410.573840.006640.00003
CAD1.249921.505391.7426610.011570.00005
JPY108.00104130.07550150.5776186.4067010.00468
VND23,075.0000027,791.3271832,171.7125918,461.25537213.655361

Земјите кои плаќаат со Виетнамски Донг (VND)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

VND до USD калкулатор на девизниот курс

На Виетнамски Донг е валута во Виетнам. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за VND е ₫. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Виетнамски Донг беше последно ажурирана на April 23, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 23, 2021. Факторот на конверзија VND има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Виетнамски Донг до САД долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.