BHD në USD - Dinar Bahraini në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dinar Bahraini to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dinar Bahraini monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dinar Bahraini to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 09:22
1 BHD (BD)
=
2,65957 USD ($)
1 BHD = 2,659570 USD
0,376001 BHD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dinar Bahraini në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dinar Bahraini kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 2,66

Konvertimi BHD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BHD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 BHD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBHD
USD11.161821.270180.745290.009472.65174
EUR0.8607211.093260.641480.008152.28239
GBP0.787290.9146910.586760.007452.08769
CAD1.341761.558891.7042810.012713.55800
JPY105.60597122.69564134.1385978.707051280.03950
BHD0.377110.438140.479000.281060.003571

Vendet që paguajnë me Dinar Bahraini (BHD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga BHD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dinar Bahraini është monedha në Bahrain. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për BHD është BD. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dinar Bahraini u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. BHD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dinar Bahraini në Shtetet e Bashkuara Dollar = 2,66.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.