EGP në USD - Pound egjiptian në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Pound egjiptian to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Pound egjiptian monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Pound egjiptian to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 29.09.2020 02:36
1 EGP (£)
=
0,06348 USD ($)
1 EGP = 0,063476 USD
15,754035 EGP = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Pound egjiptian në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Pound egjiptian kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,06

Konvertimi EGP në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore EGP dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 EGP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYEGP
USD11.165451.284360.746960.009470.06345
EUR0.8580411.102030.640920.008130.05444
GBP0.778600.9074210.581580.007380.04940
CAD1.338771.560271.7194610.012680.08495
JPY105.56397123.02991135.5826478.8517516.69818
EGP15.7601018.3676620.2417211.772120.149291

Vendet që paguajnë me Pound egjiptian (EGP)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga EGP to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Pound egjiptian është monedha në Egjipt. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për EGP është £. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Pound egjiptian u ndryshua së fundmi në September 29, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 29, 2020. EGP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Pound egjiptian në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.