GTQ në USD - Guatemalë Quetzal në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Guatemalë Quetzal to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Guatemalë Quetzal monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Guatemalë Quetzal to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 04:46
1 GTQ (Q)
=
0,12871 USD ($)
1 GTQ = 0,128714 USD
7,769163 GTQ = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Guatemalë Quetzal në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Guatemalë Quetzal kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,13

Konvertimi GTQ në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore GTQ dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 GTQ. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGTQ
USD11.161821.270180.747800.009470.12859
EUR0.8607211.093260.643650.008150.11068
GBP0.787290.9146910.588740.007450.10124
CAD1.337251.553651.6985510.012660.17196
JPY105.60597122.69564134.1385978.97250113.58036
GTQ7.776389.034799.877405.815200.073641

Vendet që paguajnë me Guatemalë Quetzal (GTQ)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga GTQ to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Guatemalë Quetzal është monedha në Guatemala. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për GTQ është Q. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Guatemalë Quetzal u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. GTQ faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Guatemalë Quetzal në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,13.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.