HUF në USD - Forint Hungareze në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Forint Hungareze to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 29.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Forint Hungareze monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Forint Hungareze to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 29.09.2020 04:10
1 HUF (Ft)
=
0,00320 USD ($)
1 HUF = 0,003198 USD
312,712058 HUF = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Forint Hungareze në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Forint Hungareze kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi HUF në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore HUF dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 HUF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHUF
USD11.165451.284360.746960.009470.00319
EUR0.8580411.102030.640920.008130.00273
GBP0.778600.9074210.581580.007380.00248
CAD1.338771.560271.7194610.012680.00426
JPY105.56397123.02991135.5826478.8517510.33628
HUF313.92101365.86038403.18909234.485522.973751

Vendet që paguajnë me Forint Hungareze (HUF)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga HUF to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Forint Hungareze është monedha në Hungari. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për HUF është Ft. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Forint Hungareze u ndryshua së fundmi në September 29, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 29, 2020. HUF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Forint Hungareze në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.